Joe Biden rekordowo starym prezydentem

2021-11-22 18:03
Joe Biden rekordowo starym prezydentem
Autor: AP

To był wyjątkowo intensywny koniec tygodnia dla Joe Bidena (79 l.). W piątek przeszedł badania medyczne i ułaskawił dwa świąteczne indyki, a w sobotę obchodził urodziny, ustanawiają rekord wieku prezydenta USA.

Po piątkowych badaniach w Centrum Medycznym Johna Reeda w Waszyngtonie, DC, lekarze wydali raport o stanie zdrowia prezydenta Joe Bidena (79 l.). - Prezydent jest zdolny do skutecznego wykonywania swoich obowiązków - napisali w raporcie.

Zdanie lekarzy podziela jedynie 40 proc. Amerykanów, ankietowanych przez Politico/Morning Consult. Ale w tej samej ubiegłotygodniowej sondzie aż 48 proc. badanych stwierdziło, że jest psychicznie niezdolny do swojej pracy.

Prezydent woli chyba jednak wierzyć lekarzom, bo nie tylko przeszedł badania, ale w piątek zdążył jeszcze ułaskawić świąteczne indyki. W sobotę natomiast poleciał do rodzinnego Wilmington, DE. Tam obchodził 79. urodziny.

W ten sposób Biden ustanowił nowy rekord wieku urzędującego prezydenta. Jego kondycja i urodziny wywołały jednak falę komentarzy, które poddają pod wątpliwość czy w 2024 roku, w swoje 82. urodziny nadal będzie zdolny do kandydowania na najwyższy urząd w USA.