Jezus pokona przeciwników Trumpa. Oto nowa doradczyni prezydenta

2019-11-08 14:52 MW
Donald Trump się żalI: Na prezydenturze tracę miliardy
Autor: AP

Czy to już bluźnierstwa, czy jeszcze coś ma wspólnego z prawdziwą wiarą? Mowa o kontrowersyjnej nowej doradczyni prezydenta USA, Donalda Trumpa (73 l.), która często odwołuje się do biblijnych nauk. Paula White (53 l.) została kilka dni temu duchową doradczynią prezydenta i stwierdziła, że wszyscy jego przeciwnicy i tak zostaną pokonani przez Jezusa.

Paula White jest w Stanach Zjednoczonych znaną teleewangelistką. Ma na swoim koncie kilka książek, ale na co dzień działa jako kaznodziejka. Od lat głosi tzw. ewangelię dobrobytu, w której przekonuje, że Bóg zapewni jej wiernym materialny sukces, szczególnie jeśli ci przekażą na jej konto odpowiednie darowizny. Jej majątek szacuje się aż na 5 mln dolarów.

Jej metody są krytykowane przez wielu amerykańskich duchownych, ale nie przeszkadza jej to w dalszym ciągu głosić słowo boże i przemawiać do milionów Amerykanów przed telewizorami. A tym bardziej prezydentowi Trumpowi. W ubiegłym tygodniu White została jego doradczynią ds. rządowego programu Inicjatywa Wiary i Możliwości. Odprawiła tez publiczną modlitwę, w której potępiła wszystkich, którzy sprzeciwiają się prezydentowi. Oskarżyła ich, że… używają czarnej magii i są w sojuszu ze złymi duchami. - Panie, prosimy cię, bys uchronił prezydenta przed jakąkolwiek pułapką wroga. Każdy, kto zwraca się przeciw prezydentowi, będzie pokonany przez krew Jezusa – mówiła White podczas modlitwy.


Jak donosi amerykański magazyn „Newsweek” biali ewangeliście są podstawowym elektoratem Trumpa. W ostatnich wyborach głosowało na niego aż 81 proc. ewangelików.

Najnowsze