III wojna światowa. FBI ostrzega przed cyberatakiem

2020-05-15 13:00 zw
Hakerzy atakują przez aplikacje dla dzieci. Co zrobić, żeby nie zainfekować telefonu?
Autor: canva.com Hakerzy atakują przez aplikacje dla dzieci. Co zrobić, żeby nie zainfekować telefonu?

Poważne ostrzeżenie FBI! Zdaniem amerykańskich służb III wojna światowa mogła się już rozpocząć. Ale konflikt Stanów Zjednoczonych z Chinami jest inny, niż się tego obawialiśmy. III wojna światowa przynajmniej częściowo może bowiem rozegrać się w przestrzeni... wirtualnej!

Czy grozi nam III wojna światowa? Obawy przed globalnym konfliktem zbrojnym podsycane są przez rosnące napięcie między dwoma mocarstwami atomowymi - USA i Chinami. Wszystko przez pandemię. Sekretarz stanu USA otwarcie stwierdził podczas konferencji prasowej, że koronawirus uciekł z laboratorium z Wuhan, nie chciał w dodatku zdecydowanie zaprzeczyć tezie, jakoby nowy patogen został stamtąd wypuszczony specjalnie. Chiny odpowiedziały na te oskarżenia nazywając Mike'a Pompeo "najgorszym w dziejach sekretarzem stanu USA" i "złym człowiekiem". W dodatku chiński rząd zaczął tworzyć raporty na temat aktualnej sytuacji politycznej, z których wynika, że wojna z USA jest realnie branym pod uwagę scenariuszem. Teraz FBI ostrzega przed atakiem ze strony Pekinu! Jednak nie zbrojnym, a.. wirtualnym i gospodarczym zarazem. Chodzi o szczepionkę na koronawirusa, która jest teraz najbardziej pożądanym patentem świata. Ten, kto przejmie kontrolę nad leczeniem Covid-19, zwycięży w nowym konflikcie. A konflikt ten przeniósł się z bitewnego pola do świata wirtualnego, zaś żołnierzami mają zostać chińscy hakerzy.

Szczepionka na koronawirusa? Wirusolog wskazuje możliwości! [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Według FBI już teraz przy pomocy ekspertów do spraw komputerowych włamań próbują przejąć amerykańską technologię farmaceutyczną. Naukowcy, którzy trzymają na dyskach wyniki swoich badań, powinni szczególnie uważać. "Sektory zdrowia, farmaceutyczny i badawczy, pracujące nad sposobami zwalczania z Covid-19, muszą być świadome tego, że mogą być pierwszymi celami tych chińskich działań i powinny podjąć niezbędne kroki zabezpieczania systemów. Działania Chin skierowane na te sektory stanowią poważne zagrożenie dla walki naszego państwa z Covid-19" - głosi wspólne oświadczenie FBI i amerykańskiej Agencji ds. Ochrony Infrastruktury i Cyberbezpieczeństwa. Jak dodają służby, Chińczycy mogą też przejmować efekty amerykańskich badań wysyłając podstawionych asystentów medycznych czy studentów do laboratoriów i instytutów zajmujących się badaniami nad tak pożądaną szczepionką.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

III wojna światowa wybuchnie przez koronawirusa? Chiny straciły cierpliwość!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze