Gwałciciel

i

Autor: Policja Gwałciciel

Gwałciciel powiesił się po wyroku

2022-08-17 19:14

Ricardo Cruciani (+68 l.), nowojorski neurolog, uznany winnym molestowania, a nawet gwałcenia pacjentek, został znaleziony martwy w więziennej łazience. Jak podają media, były lekarz odebrał sobie życie poprzez powieszenie.

„New York Times” poinformował, że Cruciani został znaleziony martwy wczesnym rankiem w poniedziałek, a wokół jego szyi obwiązane było prześcieradło.

Byłemu lekarzowi groziło dożywocie – zmarł, oczekując na ogłoszenie wymiaru kary. Pod koniec lipca ława przysięgłych uznała go za winnego 12 zarzucanych mu czynów – m.in. dwóch gwałtów, siedmiu przestępstw seksualnych, zarzutów o napaść seksualną, próbę gwałtu i wykorzystywania seksualnego. Ofiarami były pacjentki neurologa, a do obrzydliwych czynów dochodziło w jego gabinecie w centrum medycznym na Manhattanie.

Hillary Tullin, była pacjentka gwałciciela, powiedziała, że odebranie sobie życia przez Crucianiego „nie było oznaką wyrzutów sumienia”. – Po prostu nie mógł stawić czoła spędzeniu reszty życia za kratami – stwierdziła.