Były gubernator NY wyszedł z cienia

2022-10-03 18:05

Jak zapowiedział, tak zrobił. Andrew Cuomo (65 l.), zhańbiony oskarżeniami o molestowanie, które zmotywowały go do ustąpienia, gubernator NY, wrócił do publicznych wystąpień. Kilka dni po opublikowaniu nagrania, w którym zapowiadał, że „jeszcze nie skończył walki”, pojawił się u boku lokalnych polityków z Bronksu na zbiórce pomocowej dla Portoryko.

Cuomo pojawił się w sobotę w Hunts Point, jak mówił, w odpowiedzi na apel liderów lokalnych społeczności o pomoc w ładowaniu ciężarówek z darami dla poszkodowanych przez huragan Fiona mieszkańców Portotyko. Stał u boku dawnych sojuszników – byłego prezydenta Bronksu Rubena Diaz Jr. (49 l.) i byłego radnego NYC Ruben Diaz Sr. (79 l.) i nie tylko pozował do zdjęć. - Chcę powiedzieć mieszkańcom Puerto Rico, że mieszkańcy stanu Nowy Jork są z wami zawsze, w dobre i złe dni. Macie nasze wsparcie, ponieważ jesteśmy rodziną – mówił do kamer i zgromadzonych, przywodząc na myśl, wygłaszane jeszcze w ubiegłym roku gubernatorskie przemówienia.

Andrew Cuomo w ubiegłym tygodniu w nagraniu w mediach społecznościowych zdradził, że zamierza wrócić do polityki i nie wykluczył założenia własnego komitetu. Deklaracja padła nieco rok po tym, jak w sierpniu 2021 r. podał się do dymisji, po publikacji raportu prokuratury, który potwierdził zasadność zarzutów kilku kobiet, oskarżających go o niestosowne komentarze i molestowanie.