Groził, że zabije burmistrza

i

Autor: US ATTORNEY SDNY

Groził, że zabije burmistrza i policjantów. 32-latek z Yonkers, NY, aresztowany

2023-03-20 18:51

Urzędnicy z Yonkers, NY, przeżyli prawdziwe chwile grozy. 32-letni ekstremista miał planować morderstwo miejskich policjantów i burmistrza podczas parady z okazji Dnia Świętego Patryka. Został zatrzymany przez federalnych śledczych dzień przed huczną imprezą.

– „Ukrzyżuję policjantów Yonkers i ich szefów wzdłuż McLean Ave. To będzie scena jak z horroru” – miał napisać Ridon Kola (32 l.) w wiadomości do miejskiego departamentu policji. To na ulicy, którą wymienił w pogróżkach, w sobotę miała rozpocząć się miejska impreza z okazji Dnia Świętego Patryka.

Śledczy natychmiast rozpoczęli poszukiwania 32-latka. W piątek został aresztowany pod zarzutem kierowania gróźb karalnych. Wedle prokuratury USA na Południowy Dystrykt Nowego Jorku, mężczyzna od paru lat zamieszczał w mediach społecznościowych wpisy przesiąknięte nienawiścią, a także popierające dżihad i ISIS. – „Zamierzam was zarżnąć, małe dziewczynki” – miał napisać w języku albańskim na tablicy oficjalnego konta Departamentu Policji w Yonkers w listopadzie 2021 r. Wedle skargi karnej miesiąc później opublikował post, w którym stwierdził, że chce zabić oficerów i burmistrza miasta Mike'a Spano (59 l.). Został wtedy przesłuchany przez funkcjonariuszy, a w jego domu nie znaleziono broni. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają