Groził atakim, wpadl na dworcu

i

Autor: NYPD

Groził atakiem na synagogi, wpadł z kompanem na dworcu

2022-11-21 14:02

Błyskawiczna reakcja służb mogła zapobiec tragedii. NYPD i policjanci MTA zatrzymali w piątkową noc dwóch mężczyzn mających szykować ataki na nowojorskie synagogi. 22-latek i 21-latek wpadli na Penn Station, z nożem łowieckim, pistoletem i zapasem amunicji.

Współpracująca przy zwalczaniu terroryzmu grupa funkcjonariuszy FBI i NYPD w piątek zidentyfikowała Christophera Browna (21 l.) z Aquebogue na Long Island jako autora zamieszczanych w internecie gróźb wymierzonych w społeczność żydowską. Już przed północą w sercu NYC wypatrzyli go policjanci MTA. Razem z nim zatrzymany został Matthew Mahrer (22 l.) z Manhattanu, przy którym znaleziono nóż, a w jego domu – nielegalny pistolet. Brown miał przy sobie amunicję i przepaskę ze swastyką. Zdaniem NYPD cierpi on na zaburzenia psychiczne.

Jak poinformowała policja, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Obaj publikowali w internecie antysemickie treści. – Podczas gdy pracujemy nad mocnym oskarżeniem, komendanci strategicznie rozmieszczają patrole we wrażliwych miejscach w całym Nowym Jorku – poinformowała komisarz NYPD Keechant Sewell (50 l.).

Nasi Partnerzy polecają