Greenpoint gotowy na Paradę Pułaskiego

2018-09-17 20:20 mod

To było najważniejsze wydarzenie weekendu na Greenpoincie. W piątek mieszkająca tam Polonia spotkała się na uroczystym bankiecie i dekoracji marszałka, który stanie na czele greenpoinckiego kontyngentu podczas 81. Parady Pułaskiego.

Suto zastawione stoły, wyśmienita muzyka i doskonała zabawa. Tak wyglądał piątkowy polonijny wieczór w Princess Manor przy Nassau Avenue na Brooklynie. Mieszkańcy Greenpointu w obecności wielkiego marszałka Parady Pułaskiego 2018 Thomasa J. Ducha oraz prezydenta komitetu Parady Pułaskiego Richarda Zawisnego udekorowali marszałkowską szarfą prowadzącą tegoroczny kontyngent polskiej dzielnicy – Bożenę Konkiel.

Okolicznościowe szarfy odebrały też miss Greenpointu Claudia Nytko i junior miss Monica Anna Chibowski.

– Jestem zaszczycona i niewymownie wdzięczna – przyznała marszałek Greenpointu Bożena Konkiel, która od 25 lat prowadzi szkołę muzyczną KOBO Music Studio, a od 15 lat naucza w Katolickiej Akademii Świętego Stanisława Kostki.

Mieszkańcy Greenpointu staną u jej boku 7 października, by razem z całą nowojorską Polonią przejść Piątą Aleją podczas 81. Parady Pułaskiego.

Najnowsze