Grand Central Madison otwarty

i

Autor: materiały prasowe/MTA

Grand Central Madison otwarty!

2023-01-25 15:46

MTA udało się pokonać techniczne problemy! W środę pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminalu Grand Central Madison i przejadą nowym połączeniem LIRR na Manhattan. Na razie nową trasą będą kursować jedynie pociągi wahadłowe.

Budowa tego połączenia trwała 15 lat i właśnie się zakończyła. MTA ogłosiło, że w środę o godz. 10.45 am z Jamaica na Queensie wyruszy pierwszy pociąg, który o 11.07 dotrze na nowiutki Grand Central Madison, zlokalizowany pod Grand Central Terminal. Na razie będą to połączenia wahadłowe, które mają być realizowane przez co najmniej trzy tygodnie. Wkrótce mamy poznać docelowy rozkład pociągów, które będą kursować z Long Island. – Oprócz otwarcia nowej, monumentalnej stacji pod historycznym Grand Central Terminal, na każdym odcinku LIRR pojawią się nowe rozkłady jazdy – zapowiada MTA.

W nowym terminalu o powierzchni ponad 700 tys. stóp kwadratowych na podróżnych będą czekać cztery nowe perony oraz 25 sklepów. Budowa stacji, planowana od 50 lat, kosztowała ponad 11,6 mld dol.

Nasi Partnerzy polecają