Górale z Czarnej Góry wsparli balem rodzinną wioskę

2019-12-14 17:05 mjr
Andrzejki Czarna Góra
Autor: Ed Helegda

W eleganckich salach bankietowych w Palos Hills na przedmieściach Chicago odbyła się niezapomniana zabawa Andrzejkowa Koła nr 64 Czarna Góra. Przybyło na nią około 700 osób.

Głównym punktem wieczoru był występ zespołu Murań, który przyleciał na góralską imprezę specjalnie z Polski. Na zabawie byli obecni przedstawiciele kół ZPPA, wiceprezes Zarządu Głównego ZPPA Stanisław Sarna oraz Królowa ZPPA Kamila Wilczek, ale też przedstawiciele Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce wiceprezes Andrzej Napora z żoną. Nie zabrakło też kapelana koła o. Michała Blicharskiego, który odmówił modlitwę przed obiadem.

Goście mogli nie tylko dobrze zjeść i potańczyć, ale wziąć udział w rozmaitych konkursach i zabawach. Dobra zabawa miała również wymiar charytatywny. Dochód imprezy został przeznaczony na projekty, które są realizowane w Czarnej Górze w Polsce.

Prezes koła Grzegorz Sarna nie krył wdzięczności za pomoc w organizacji imprezy. - Dziękuję też zarządowi Koła 64 Czarna Góra, że razem zdołaliśmy podołać tak wielkiemu przedsięwzięciu oraz gościom za przybycie na naszą zabawę. Do zobaczenia za rok! - powiedział nam Grzegorz Sarna.

Najnowsze