„Ślub” to kolejny projekt utalentowanej reżyserki, która wcześniej zrealizowała między innymi Operetkę Gombrowicza na deskach tego samego teatru. Współpraca Ugurlu z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku przyniosła widzom niezwykłe doświadczenie teatralne, łączące filozoficzne i groteskowe elementy dzieła słynnego polskiego dramaturga z nowatorskimi interpretacjami współczesnymi.
Niesamowity Alex Scoloveno w roli Henryka
W rolę głównego bohatera, Henryka, wcielił się Alex Scoloveno. Jego intensywna, 90-minutowa obecność na scenie bez przerwy, pełna emocji i precyzji, przyciągnęła uwagę widowni i krytyków. Scoloveno nie tylko idealnie oddał psychologiczne rozterki swojego bohatera, ale także dodał nową głębię postaci Henryka – młodego mężczyzny, który powraca do domu w świecie chaosu i niepewności. Wspierają go w tym również inni znakomici aktorzy: Bill Bowers oraz Celeste Ciulla, którzy wspólnie tworzą napiętą i refleksyjną atmosferę na scenie. Prócz nich pojawiają się Gardiner Comfort, Annie Hägg, Conor Andrew Hall, Anna Podolak, Alex Scoloveno, Jackson Scott i Oluwaseun „Kayodè” Soyemi.
Wyjątkowa oprawa wizualna i dźwiękowa
Spektakl wyróżnia się także wyjątkową stroną wizualną i dźwiękową. Za scenografię i oświetlenie odpowiedzialny był Michał Dracz, który stworzył scenerię w pełni oddającą surrealistyczny i metaforyczny charakter sztuki. Krystian Szymczak, projektant kostiumów, zadbał o to, by stroje aktorów były nie tylko estetyczne, ale również korespondowały z wewnętrznymi przeżyciami postaci. Dźwięk, zaprojektowany przez Sama Sellersa, potęgował atmosferę tajemnicy i napięcia, towarzysząc dramatycznym wydarzeniom rozgrywającym się na scenie.
Sztuka, która zagości także w Polsce
Sztukę, której producentami są Małgorzata Potocka i Tomek Smolarski, oglądać można w La MaMa Theatre (66 East 4th Street, Nowy Jork, NY 10003) do 6 października. Bilety w cenie $30 dorośli, $25 seniorzy kupić można na stronie internetowej teatru. Po premierze w Nowym Jorku, spektakl zostanie wystawiony również w Polsce, gdzie zaplanowane są dwa pokazy – 19 października na Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu oraz 21 października w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. To wyjątkowa okazja dla polskiej publiczności, aby zobaczyć nowoczesną, a zarazem wierną oryginałowi inscenizację jednego z najważniejszych dramatów Witolda Gombrowicza.