Jednym ze stanów, w którym sytuacja jest już niemal pewna, jest Nowy Jork. Już we wtorek wieczorem dowiedzieliśmy się, że Kathy Hochul (64 l.) nie zejdzie z fotelu gubernatora, podobnie jak Chuck Schumer (72 l.), który pozostanie senatorem. Demokraci mogą już świętować zwycięstwo w 14 okręgach, a Republikanie w 10. W dwóch z nich nie ogłoszono jeszcze wygranych – w okręgu 22. różnica między Brandonem Williamsem a Franisem Conole wyniosła w piątek w południe jedynie 1,6 pkt proc. na korzyść republikanina, a w okręgu 18. – 0,80 pkt proc. na korzyść demokraty Pata Ryana (40 l.), który walczy z Colinem Schmittem (32 l.). Patrick Maloney (56 l.), który prowadził kampanię wyborczą Demokratów, musiał ustąpić miejsca republikaninowi Mike’owi Lawlerowi (36 l.), który zwyciężył o 1 pkt proc. W nowojorskim Senacie stanowym zasiądzie 27 demokratów i 21 republikanów, a w Zgromadzeniu Stanowym – 95 demokratów i 41 republikanów.
W niektórych stanach może się zmienić jeszcze bardzo wiele, a sytuacja w Senacie nadal jest niejasna. W piątkowe południe Republikanie mieli 49 mandatów, a Demokraci 48, podczas gdy do posiadania większości potrzebnych jest 51 mandatów. W Arizonie i Nevadzie głosy dalej są zliczane. Do piątkowego południa przeliczono ok. 80 proc. głosów w pierwszym z nich, a na czele plasował się demokrata Mark Kelly (58 l.).
W tym samym czasie miejsce w Izbie Reprezentantów miało zagwarantowanych 194 demokratów i 211 republikanów, podczas gdy do sprawowania większości potrzeba 218 mandatów. 30 z nich pozostało nieobsadzonych, co również wynika z zasad liczenia głosów w poszczególnych stanach. Przykładowo w Kalifornii ostateczny wynik możemy poznać dopiero kilkanaście dni po wyborach. Dotychczas obliczono około połowy głosów, jednak jedne z kluczowych wyścigów, m.in. trwających w hrabstwie Orange, pozostało nierozstrzygnięte.
Z kolei w czwartek urzędnicy z Georgii potwierdzili prognozy ekspertów – w stanie musi dojść do drugiej tury. W pojedynku o mandat senatora zmierzą się ponownie demokrata Raphael Warnock (53 l.), który uzyskał 49 proc. głosów, i republikanin Herschel Walker (60 l.), kandydat popierany przez Donalda Trumpa (76 l.), który otrzymał 48 proc. Żaden z nich nie przekroczył 50 proc. progu. Druga tura odbędzie się 6 grudnia i może oznaczać to, że do tego czasu kontrola nad Kongresem będzie wciąż się pod znakiem zapytania.