Kalifornia

i

Autor: Pivariz

Geje i Latynosi OBOWIĄZKOWO w radach nadzorczych! Drakońskie kary

2020-10-01 16:32

Nowe szokujące prawo w Kalifornii! Do końca 2022 roku każda korporacja będzie musiała mieć w swojej radzie nadzorczej co najmniej dwóch przedstawicieli mniejszości etnicznej, rasowej lub seksualnej. Największe firmy nawet trzech! Kary za nie podporządkowanie się nowym prawom to nawet 300 tysięcy dolarów.

Czy to już nie przesada? Kalifornia wprowadziła nowe, zaskakujące prawo. Otoż każda korporacja w tym stanie do końca 2022 roku będzie musiała mieć w swojej radzie nadzorczej co najmniej dwóch przedstawicieli jakiejś społecznej mniejszości, a w przypadku firm mających dziewięciu lub więcej członków rady nadzorczej - nawet trzech. - Korporacje nie odzwierciedlają głębokiego kulturalnego bogactwa w tym stanie - argumentuje demokratyczny senator Benjamin Hueso, jeden z orędowników nowego przepisu.

- 87 procent 662 spółek akcyjnych działających w naszym stanie nie ma żadnego Latynosa wśród dyrektorów, podczas gdy Latynosi stanowią 39 proc. populacji Kalifornii - wylicza polityk. Jakie osoby wchodzą w grę? Rady nadzorcze muszą werbować brakujących dyrektorów wśród przedstawicieli mniejszości etnicznych, rasowych lub seksualnych. W grę wchodzą geje, lesbijki, transseksualiści, biseksualiści, a także czarnoskórzy, Indianie, rdzenni mieszkańcy Hawajów, Latynosi, Azjaci, osoby pochodzące z wysp Pacyfiku... A jeśli któraś firma nie znajdzie w tych grupach właściwych kandydatów do swojego zarządu, będzie musiała zmierzyć się z karami wynoszącymi od 100 do 300 tysięcy dolarów!

Daniel Józek Qczaj: Nie utożsamiajcie gejów z pedofilami #HOT
Nasi Partnerzy polecają