Epidemia jednak nie zabrała wszystkim wakacyjnych uciech. Plaże NYC otwarte od 1 lipca!

2020-06-25 19:22 para

Plaże Nowego Jorku będą otwarte do pływania od 1 lipca. Wbrew obawom nie zabraknie na nich ratowników. Ale w tym roku zabraknie największego na świecie maratonu nowojorskiego. Organizatorzy boją się o zdrowie biegaczy.

- Plotki są prawdziwe: plaże w Nowym Jorku będą otwarte do pływania od 1 lipca - napisał na Twitterze burmistrz Bill de Blasio (59 l.). - Bawmy się bezpiecznie: dystans społeczny i osłony twarzy są konieczne nawet na plaży!
14 kilometrów miejskich plaż do tej pory było otwartych dla plażowiczów, ale z powodu ograniczeń epidemicznych nie wolno było korzystać z kąpielisk.
Tłumy przybywające na plaże musiały przestrzegać ścisłych wytycznych dystansu społecznego, a ich egzekwowanie należało do pracowników parków miejskich.
Według członka DC 37, związku zawodowego reprezentującego ratowników, każdego letniego dniaokoło 620 ratowników patroluje miejskie plaże. Jeszcze niedawno obawiano się, że może ich zabraknąć, m.in. z powodu konieczności przeprowadzenia nowych szkoleń, związanych z czasami epidemii.
Wygląda jednak na to, że te poziomy zatrudnienia zostaną spełnione, gdy kąpieliska zostaną oficjalnie otwarte w przyszłą środę.
Nie udało się natomiast obronić sztandarowej nowojorskiej imprezy biegowej. Maraton w Nowym Jorku - największy na świecie - został odwołany ze względów bezpieczeństwa.
- Odwołanie tegorocznego maratonu TCS New York City Maraton jest niezwykle rozczarowujące dla wszystkich zaangażowanych osób, ale był to oczywiście kurs, który musieliśmy podążać z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny - powiedział Michael Capiraso (58 l.), prezes i dyrektor generalny New York Road Runners.
W nowojorskim maratonie co roku bierzeudział ponad 50 tys. biegaczy z całego świata. W listopadzie świętowano jego 50. rocznicę.
- Maraton jest kultowym i uwielbianym wydarzeniem w naszym mieście, ale biję brawo New York Road Runners za stawianie na pierwszym miejscu zdrowia i bezpieczeństwa zarówno widzów, jak i biegaczy - powiedział burmistrz Bill de Blasio.
Tymczasem zagrożenie Covid-19 rośnie w kolejnych stanach. Arizona, Arkansas, Kalifornia, Karolina Północna, Karolina Południowa, Tennessee i Teksas zgłosiły najwyższą liczbę chorych na Covid-19, hospitalizowanych od początku pandemii. Liczba przypadków COVID-19 na południu i zachodzie stale rośnie.
Teksas i Kalifornia odnotowały ponad 5000 nowych infekcji w ciągu 24 godzin, ustanawiając nowe rekordy. Arizona, Nevada i Missouri również odnotowały nowe jednodniowe maksima .
We wtorek w USA odnotowano ponad 800 zgonów z powodu COVID-19, po raz pierwszy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła od 7 czerwca.
W samym Nowym Jorku 22 czerwca odnotowano 14 nowych przypadków, w szpitalach nie przybyło ani jednego chorego, nie zanotowano również zgonów związanych z Covid-19.

Najnowsze