Eksplozja wstrząsnęła Indianą

2022-08-12 19:52

Koszmar w Evansville w południowej Indianie. W środę po południu miastem wstrząsnęła eksplozja, do której doszło w jednym z domów. Nie wiadomo co do niej doprowadziło, niestety życie straciły w niej aż trzy osoby.

Wybuch wstrząsnął miastem około godz. 13. Dom, w którym do niego doszło, przestał istnieć. 39 innych budynków w sąsiedztwie zostało uszkodzonych, a 11 z nich, według służb, nie będzie się już nadawać do zamieszkania. Niestety na rumowisku ratownicy znaleźli trzy ciała. Lokalne władze nie ujawniły tożsamości ofiar ze względu na konieczność powiadomienia ich bliskich. Poinformowały też, że co najmniej jedna osoba została ranna, choć przyznają, że poszkodowanych może być więcej.

Na miejscu wypadku już od ponad doby bez przerwy pracuje siedem różnych agencji, które próbują ustalić przyczyny zdarzenia, w tym Biuro Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych. Trwa też sprawdzanie ewentualnych uszkodzeń w sieci energetycznej, które mógł spowodować wybuch, i zabezpieczanie terenu. – Gruz jest rozrzucony w promieniu 100 stóp – powiedział szef Evansville Fire Department Mike Connelly.

Mieszkańcy są w szoku. Tym bardziej że to już drugi wybuch w ciągu ostatnich pięciu lat. W 2017 r. z powodu eksplozji gazociągu zginęły dwie osoby. Jacki Baumgart, kierownik biura w Award World Trophies, ok. dwóch przecznic od miejsca wybuchu, powiedziała, że ona i inni pracownicy w ich budynku wpadli w panikę, gdy usłyszeli głośny wybuch i zobaczyli dym. – Myśleliśmy, że drzewo spadło na budynek lub samochód wjechał w to miejsce – powiedziała Baumgart. – Z sufitu spadły gruzy – dodała.

Nasi Partnerzy polecają