Dziś w Nowym Jorku prawybory. Stawką jest nie tylko nominacja do walki o ratusz

2021-06-22 14:33
Prawybory w Nowym Jorku
Autor: AP Prawybory w Nowym Jorku

Czas wybierać! Dziś w Nowym Jorku miejskie prawybory. Według niektórych analiz o tym, kto będzie nas reprezentować zdecydują nowi, niegłosujący wcześniej wyborcy. Być może również ci zachęceni inicjatywą PolishAmericanVote, w ramach której „Super Express”, u boku innych polonijnych mediów i aktywistów, mobilizuje Polaków z NYC do pokazania siły swoich głosów oraz informuje o tym, co proponują polskiej społeczności kandydaci.

Inicjatorzy PolishAmericanVote, ale też kandydaci z polonijnych okręgów, mają nadzieję, że wśród nowojorczyków, którzy pójdą dziś do wyborczych urn, znajdzie się też licznie cicha do tej pory nowojorska Polonia. - Polacy muszą być głośni - radził w czasie spotkania z polonijnymi mediami Curtis Sliva (67 l.), który na burmistrza kandyduje z ramienia Republikanów. - Głos Polaków musi być słyszalny - wtórował mu później Robert Holden (70 l.), nowojorski radny i przyjaciel Polaków ubiegający się o reelekcję.

W ramach inicjatywy PAV, skupiającej polonijnych aktywistów, Polskie Stowarzyszenie Młodzieży i media: Biały Orzeł, Echo Polonijne, Kurier Plus, Nowy Dziennik, Radio Rampa, „Super Express”, od kilku tygodni informujemy o prawyborach, przedstawiamy kandydatów i relacjonujemy wydarzenia z kampanii. Podpowiadamy też, które z ubiegających się o lokalne stanowiska osób zabiegają o głosy Polonii. Na stronie PAV polishamericanvote.org znaleźć można też odpowiedzi na ważne dla Polaków z NYC pytania do lokalnych polityków. W sobotę przytoczyliśmy kilka z nich, udzielonych przez kandydatów na burmistrza. Dziś prezentujemy kilka udzielonych przez część kandydatów na radnych z 33. okręgu i kandydata na prezydenta Brooklynu. Mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu wyborczej decyzji.

Prawybory w NYC potrwają od 6 am do 9 pm. Adresy punktów wyborczych znaleźć można na www.vote.nyc. Wybierzemy w nich kandydatów na burmistrza metropolii, miejskiego rewidenta, prokuratora okręgowego, prezydentów dzielnic, miejskich radnych i rzecznika praw publicznych. Choć w sondażach wyborczych w głównym wyścigu prowadzi obecnie Eric Adams, dotychczasowy prezydent Brooklynu, preferencyjna formuła wyborów i liczące niemal 25 proc. grono niezdecydowanych pozostawiają wynik otwartym.

Najnowsze