Dziewięciolatek uciekał przed policją

2024-03-31 21:10

Niecodzienny pościg mają za sobą funkcjonariusze z Kalifornii. W środę ścigali radiowozami… 9-latka który ukradł samochód matce, by samemu odwieźć się do szkoły. Wycieczka zakończyła się kraksą, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pomysłowość dziewięciolatka wyszła na jaw, gdy mundurowi z California Highway Patrol zauważyli dziwnie stojący w Oroville samochód. Szary volkswagen stał na środku skrzyżowania. Policjanci dali kierowcy sygnał, by zjechał ze skrzyżowania. Auto ruszyło, ale kierowca ani myślał się zatrzymać. Mundurowi ruszyli za nim.

Gdy dojechali na parking, kilka przecznic od szkoły podstawowej Plumas Avenue, osobówka się zatrzymała. Jednak chwilę później gwałtownie cofnęła, uderzając w przód stojącego przed nią radiowozu.

Mundurowi nie ukrywają, że chwilę później byli mocno zaskoczeni. - „Po podejściu do kierowcy funkcjonariusz natknął się na szeroko otwarte oczy 9-letniego dziecka, które zabrało samochód swojej matki z zamiarem samodzielnego dojechania do szkoły" – przekazało w komunikacie CHP. Mundurowi przekazali dziecko i auto rodzicom. Nie wiadomo czy grożą im jakieś konsekwencje.