Dziękują pasażerom za porót do metra

i

Autor: materiały prasowe Dziękują pasażerom za porót do metra

Dziękują pasażerom za powrót do metra

2022-09-18 18:31

Władze MTA, NYCT, Metro-North i LIRR świętują wyjście komunikacji publicznej z pandemicznego dołka. Poinformowały, że w środę liczba pasażerów przekroczyła 5,6 mln osób, a liczba użyć nowej karty OMNY 500 milionów. Nowy rekord odnotowały też miejskie autobusy.

Metro, autobusy, Metro-North i Long Island Rail Road ustanowiły nowe jednodniowe rekordy w trakcie pandemii – przekazał w czwartek, podczas specjalnej konferencji na Grand Central Terminal szef MTA Janno Lieber (60 l.). – Pasażerowie wracają. W rzeczywistości liczba pasażerów wzrasta, a to wskazuje na to, że Nowy Jork wraca w pełni sił – powiedział Lieber, informując, że w środę metro przewiozło ponad 3,7 mln osób. To najwięcej od marca 2020 r. Dzienny rekord liczby pasażerów ustanowiły we wtorek miejskie autobusy, z których skorzystało 1,5 mln osób.

MTA cieszy się z rosnącej popularności kart OMNY, które wprowadzono do zbliżeniowego opłacania przejazdów i otwierania bramek w metrze. W środę system odnotował 500-milionowe użycie. Podczas czwartkowej konferencji Debbie, która była tym pamiętnym użytkownikiem, otrzymała podziękowania, torbę z upominkami oraz kartę ze 100 dolarami na dalsze przejazdy.

Rekordy to dobra wiadomość dla MTA, którego budżet został potężnie uszczuplony przez pandemię. Administracja federalna poratowała agencję 15 mld dol., jednak to na długo nie wystarczy.