Donald Trump lepszy niż de Blasio i Cuomo

2021-10-21 17:26

Czy to możliwe, ze w zdominowanym przez Demokratów Nowym Jorku Donald Trump (75 l.) może być popularniejszy od demokratycznych polityków? Tak wynika z najnowszego badania wyborców.

Te wyniki badań, opublikowane przez Siena College w poniedziałek zadziwiły nawet samych badaczy. Były prezydent Donald Trump jest w demokratycznym Nowym Jorku oceniany lepiej, niż były gubernator Andrew Cuomo (64 l.) i odchodzący burmistrz Bill de Blasio (60 l.).

W przeprowadzonej w połowie października ankiecie Trumpa pozytywnie oceniło 37 proc. przepytanych zarejestrowanych wyborców. Cupomo zebrał 33 proc. pozytywnych ocen a de Blasio - raptem 25 proc.

- Trump jest niezwykle popularny w Nowym Jorku. Posłuchajcie tylko co śpiewali kibice podczas zeszłotygodniowego meczu Giants - skomentował wyniki badań cytowany przez New York Post Eric Trump (37 l.), syn byłego prezydenta.

Odwrotnie przedstawia się zestawienie negatywnych ocen polityków. Bill de Blasio ma ich najmniej - choć i tak jak na dwukadencyjnego burmistrza - aż nadto - 56 proc. Aż 59 proc. ankietowanych źle oceniło Donalda Trumpa. Najgorzej wypada tu Cuomo, który na gubernatorskim fotelu zasiadał przez niemal 3 kadencje, zanim nie ustąpił w obliczu seks afery i innych oskarżeń. Nieprzychylnie wyraża się o nim aż 60 proc. badanych.

- Były p[rezydent Donald Trump od dawna był politykiem o najgorszych notowaniach w Nowym Jorku, ale wygląda na to, ze ten czas minał - stwierdził w komentarzu do wyników Steven Greenberg z Siena College.