Afroamerykanie odradzają podróże na Florydę. Wszystko przez gubernatora

2023-05-22 15:26

Za kilka dni ogłosić ma start w wyborach prezydenckich, ale właśnie naraził się sporej części wyborców. Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Popierania Ludności Kolorowej (NAACP) wydało ostrzeżenie… przed podróżowaniem na Florydę. Wszystko przez niedawne decyzje Rona DeSantisa (45 l.).

NAACP rekomenduje osobom o innym niż biały kolorze skóry powstrzymanie się przed wyjazdami na Florydę. To efekt nowej polityki władz stanu. - „W pozornym dążeniu do uciszenia afroamerykańskich głosów, gubernator i stan Floryda pokazali, że Afroamerykanie nie są mile widziani w stanie Floryda" – napisała NAACP w sobotnim oświadczeniu. - „Ze względu na ten trwały, rażący, nieustępliwy i systemowy atak na demokrację i prawa obywatelskie, NAACP niniejszym wydaje porady dotyczące podróży dla Afroamerykanów i innych osób kolorowych w związku z wrogością wobec Afroamerykanów na Florydzie" – czytamy dalej.

Stowarzyszenie jako przejaw wrogości wymieniło m.in. zatwierdzoną w miniony poniedziałek ustawę, która zakazuje uczelniom wydawania publicznych funduszy na działania na rzecz różnorodności, równości i integracji. Kolejnym jest ustawa „Stop WOKE” nakładająca ograniczenia na szkoły w zakresie omawiania zagadnień rasowych, a także usunięcia kursu Advanced Placement African American Studies ze stanowych szkół publicznych.

Ron DeSantis w tym tygodniu ogłosić ma start w wyścigu o Biały Dom, w którym jego głównym rywalem będzie Donald Trump (77 l.).

Nasi Partnerzy polecają