Darmowe piwo dla każdego zaszczepionego

2021-06-04 22:32 para

Stroniący od alkoholu prezydent USA Joe Biden (79 l.) mógł tym pomysłem zaskoczyć. Biały Dom w porozumieniu z producentem piwa chce postawić darmową kolejkę wszystkim Amerykanom. Pod warunkiem, że przyjmą zastrzyk przeciwko COVID-19. Akcja szczepień w Stanach znacznie bowiem osłabła. Tri-state zaczyna zamykać wielkie szczepionkowe centra i przenosi ciężar akcji na lokalne społeczności.

To będzie największa darmowa kolejka piwa w USA. Dostaną je wszyscy Amerykanie powyżej 21 roku życia. Jest jednak warunek. Ameryka musi spełnić cel prezydenta Joe Bidena (79 l.) i zaszczepić 70 proc. dorosłej populacji do 4 lipca. Dotąd taki poziom osiągnęło zaledwie 12 stanów, a sześć nie zaszczepiło nawet połowy mieszkańców. - Zrób sobie zastrzyk i napij się piwa – zachęcił prezydent i ogłosił czerwiec Narodowym Miesiącem Akcji, by podnieść liczbę szczepień, która spadła z 3,3 mln dawek dziennie do 1,1 mln.

Zobowiązanie do zafundowania narodowi darmowej kolejki powzięła firma Anheuser-Busch.

Rozdawanie piwa w ramach akcji „Let's Grab a Beer” rozpocznie się natychmiast, gdy tylko Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ogłoszą, że przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 70 proc. dorosłych Amerykanów. Każdy, kto zgłosi się do akcji na stronie MyCooler.com/Beer, dostanie kupon podarunkowy na $5 na zakup wybranego napoju.

Darmowe piwo dla zaszczepionych proponują również od kilku tygodni władze New Jersey we współpracy z lokalnymi browarami. Ale widać piwna zachęta nie trafia do wszystkich, co pokazują pustki w wielkich centrach masowych szczepień. New Jersey i Nowy Jork zaczynają je likwidować. - W całym NJ jest około 1800 innych miejsc, w których można zrobić sobie zastrzyk powiedział gubernator Phil Murphy (64 l.) ogłaszając likwidacje wszystkich sześciu stanowych centrów do końca lata.

Gubernator Andrew Cuomo (64 l.) zapowiedział na razie zamkniecie megapunktu w Javits Center. Medycy mają ustąpić miejsca Międzynarodowemu Salonowi Samochodowemu, który odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 20-29 sierpnia.

NY, któremu do osiągnięcia prezydenckiego poziomu brakuje jeszcze 4,5 proc. dorosłych zaszczepionych przynajmniej jedną dawką, ogłosił za to pierwszych zdobywców własnych gratisów mających zachęcić do szczepień. Wylosował 10 zdobywców stypendiów stanowych dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Dwóch zwycięzców pochodzi z NYC, reszta mieszka w północnej części stanu. Wszyscy otrzymają pełne czesne, utrzymanie, wyżywienie, książki i potrzebny sprzęt na 4 lata nauki w SUNY lub CUNY. W kolejne środy odbędą się jeszcze cztery takie losowania, a swoje zaszczepione przynajmniej jedną dawką dzieci można zgłaszać do programu NY's Vaccine Scholarship na stronie www.governor.ny.gov/programs/vaccination-scholarship-incentive.

Swojego kolejnego zwycięzcę-milionera ma loteria dla zaszczepionych w Ohio. To Jonathan Carlyle z Toledo. W loterii zarejestrowało się w ubiegłym tygodniu ponad 3,2 miliona mieszkańców Ohio, o około 400 tys więcej, niż przed pierwszym losowaniem.

Najnowsze