Czyhał na przechodnia z kijem w ręku

i

Autor: NYPD

Czyhał na przechodnia z kijem w ręku

2022-12-05 17:49

W biały dzień podszedł do swojej ofiary i z całej siły uderzył ją kijem baseballowym. Policjanci poszukują bezwzględnego bandziora z Manhattanu.

Funkcjonariusze NYPD proszą o kontakt każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje w sprawie brutalnego ataku w Hamilton Heights. We wtorek o godz. 8.06 am niczego nieświadomy mężczyzna szedł 1770 Amsterdam Ave., gdy nagle poczuł mocne uderzenie z tyłu głowy i upadł na ziemię.

Na nagraniu opublikowanym przez funkcjonariuszy widać, jak zamaskowany napastnik chwilę przed atakiem czekał na swoją ofiarę. Gdy ta przeszła obok niego, wyciągnął kij baseballowy schowany w spodniach, podbiegł do mężczyzny od tyłu, zamachnął się i uderzył z całej siły w jego głowę. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci przekazali, że nie jest jasne, czy mężczyźni się znali. Z nagrania udostępnionego przez funkcjonariuszy wynika jednak, że to poszkodowany najprawdopodobniej był celem agresora, który po ataku krzyczał na wijąca się z bólu ofiarę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w stanie stabilnym.

Śledczy udostępnili wizerunek podejrzanego, który jest czarnoskórym mężczyzną i był ostatni raz widziany w bluzie z kapturem marki Nike, szarych spodniach dresowych i czarnych trampkach. Policjanci czekają na wszelkie wskazówki, które można zgłosić pod nr tel.: 1-800-577-TIPS (8477) oraz na stronie internetowej: crimestoppers.nypdonline.org.

Nasi Partnerzy polecają