Czas świętować Dzień Niepodległości!

2022-07-02 15:53

Przed mieszkańcami USA jedno z ważniejszych świąt w roku. W najbliższy poniedziałek będziemy świętować Dzień Niepodległości. Główne obchody w Nowym Jorku odbędą się już o godz. 9.25 pm przy East River.

Jednym z najsławniejszych wydarzeń w Nowym Jorku z okazji 4 lipca jest Macy's 4th of July Fireworks – pokaz fajerwerków, który odbędzie się już po raz 46.! W tym roku wystrzelonych zostanie ponad 48 tys. pocisków z pięciu barek znajdujących się między E. 23 i E. 42 Streets na East River. Niezwykły pokaz rozpocznie się ok. godz. 9.25 pm i potrwa ok. 25 min. Organizatorzy wyznaczyli także miejsca zarządzane przez NYPD, gdzie oglądanie show będzie bezpieczne. Są to: E. 42nd Street, E. 34th Street i E. 23rd Street & FRD Drive, Gantry Plaza State Park na Queensie, Transmitter Park, Bushwick Inlet Park i Marsha P. Johnson State Park na Brooklynie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: macys.com.

Nowojorczycy nie mogą również zapomnieć o kilkudniowym świętowaniu w Seaport, które rozpoczęło się w piątek i potrwa do poniedziałku. W okolicy Fulton St. i Pier 17 odbywają się przeróżne wydarzenia – od występów muzycznych na żywo poprzez bary i food trucki serwujące potrawy z miejskich lokali. Na scenie pojawią się m.in. Walshy Fire z Major Lazer, Jimmy Kenny i Pirate Beach Band, Sara Ontaneda, Endless Summer oraz NYC BuskerBall. W sobotę chętni będą mogli również wybrać się w 45-minutowy rodzinny rejs po East River. Bilety w cenie $5 od osoby. Na wszystkie wydarzenia publiczne wstęp jest bezpłatny.

Jest też coś dla łakomczuchów! Dzień Niepodległości nie mógłby odbyć się bez tradycyjnego konkursu jedzenia hot-dogów na czas. Nathan's Hot Dog Eating Contest na Long Island, konkurs ze stuletnią tradycją, odbędzie się 4 lipca w godz. od 11 am do 1 pm w restauracji Nathan's Flagship na rogu Stillwell Ave na Coney Island, Brooklyn. Wezmą w nim udział mistrz świata Joey Chestnut z Indianapolis, który w zeszłym roku zjadł 76 hot dogów w 10 min. W kategorii kobiet ubiegłoroczna zwyciężczyni Michelle Lesco z Arizony będzie bronić swojego tytułu przeciwko Miki Sudo, której osobisty rekord to 48,5 hot dogów w 10 min. Godzinę przed planowanym konkursem, o godz. 10 am, będą miały miejsce również występy muzyczne i taneczne. Jak przekazali organizatorzy, na zwycięzców czeka „wieczna chwała” i nagroda o wartości $40 tys. wraz z wielkim trofeum.

A dla niektórych… świętowanie trwa całe lato! Na plaży w Long Island w każdy piątek do 25 sierpnia odbywają się spektakularne pokazy fajerwerków organizowane przez Alliance for Coney Island. Pokazy odbywają się co tydzień o godz. 9.45 pm. Więcej informacji na stronie allianceforconeyisland.org.