Coraz więcej zatrzymań i incydentów z nielegalną pirotechniką

2020-06-26 20:40 MOD

Im bliżej Dnia Niepodległości tym więcej zatrzymań za ich nielegalne posiadanie i interwencji związanych z ich użyciem. Nietypową mają na koncie policjanci ze Staten Island. W ich ręce wpadła grupa ludzi przewożąca górę materiałów pirotechnicznych oraz martwe aligatory.

Funkcjonariusze Biura Szeryfa NYC postawili zarzuty 10 osobom, które odpowiedzą za nielegalną dystrybucję fajerwerków na Staten Island. Będą się też tłumaczyć z bezprawnego przewozu cielsk trzech aligatorów, które znaleziono w samochodzie jednego z nich. - Nie zmyśliliśmy tego – zapewniają pracownicy NYC Sheriff’s Office.

Policjanci w całym mieście od kilkunastu dni wyłapują kolejne grupy handlujących rozmaitymi petardami. Na Bronksie zatrzymali 12 osób, które odpowiedzą za nielegalną dystrybucję fajerwerków, ale też za posiadanie broni.

Nie brak też incydentów związanych z odpalaniem petard. W środę petarda, która wpadła przez okno do mieszkania na Bronksie raniła trzylatka. We wtorek, także na Bronksie, z powodu fajerwerków spłonął dach jednego z budynków.