Nad wodospadem Niagara, gdzie z powodu chmur zaćmienie było dobrze widoczne zaledwie przez ostatnie 30 sekund, 309 osób przebrało się za słońce ustanawiając nowy rekord świata w ilości ludzi w takim kostiumie zebranych w jednym miejscu. Tu też, wśród blisko dwutysięcznego tłumu, miały miejsce dwa śluby i jedne oświadczyny. W ciemności księżyca zakrywającego słońce, w Russellville, AR, sakramentalne „tak” wypowiedziało 400 par! Masowe zaślubiny odbyły się też w Trenton, OH.
Przebranych w rozmaite kostiumy widzów nie zabrakło też w Washington Square Park w NYC. Tłumy wyczekujące chwil ciemności zgromadziły się zresztą w niemal wszystkich nowojorskich parkach. Tłum spoglądał w niebo na Times Square, tarasach widokowych Hudson Yards, a nawet na Greenwood Cemetery na Brooklynie.
W miastach na trasie zaćmienia zapaliły się latarnie uliczne. Tam, gdzie zapadła ciemność wyły psy i niepokoiły się ptaki. W zoo w Fort Worth, NC, większość zwierząt była spokojna. Tylko jeden z goryli wspiął się na słup i stał tam przez kilka sekund, co prawdopodobnie było oznaką czujności. Koty ignorowały zjawisko. Według American Automobile Association (AAA), w pogoni za zaćmieniem w drogę ruszyło nawet 5 mln Amerykanów! Najwięcej do Teksasu. Airbnb odnotował 1000 proc. wzrost liczby wyszukiwań noclegów na linii całkowitego zaćmienia słońca.
„Łowcy zaćmień” raczej pamiętali o zaopatrzeniu się w specjalne okulary. Na razie nie odnotowano żadnych przypadków uszkodzenia wzroku. A co z okularami? Te odbiorą z wdzięcznością Astronomowie bez Granic (tel. 262-444-6217), którzy dostarczają je do miejsc na całym świecie, aby ludzie mogli bezpiecznie oglądać zjawisko. Można je też oddać do recyclingu.