Chicago szykuje się na celebrowanie niepodległości

2024-06-29 23:01

Fani sztucznych ogni zacierają ręce. Z okazji Dnia Niepodległości, który świętować będziemy w czwartek na pewno ich nie zabraknie. W Chicago i okolicach zapowiadane są parady, koncerty i festiwale. Chociaż większość uroczystości odbędzie się 4 lipca, na przedmieściach Chicago uroczystości rozpoczną się już w najbliższy weekend, a niektóre potrwają do niedzieli 7 lipca.

W Arlington Heights od środy 3 lipca do niedzieli 7 lipca będzie można wziąć udział w Frontier Days. Festiwal będzie się odbywał w Recreation Park przy 500 East Miner Street, a na gości czekać będą smakołyki, muzyka na żywo i pokaz sztucznych ogni.

W Bartlett u zbiegu ulic South Stearns i South Bartlett, blisko Bartlett Community Center 4 lipca rozpocznie się 4th of July Festival, który potrwa do niedzieli 7. Punktem kulminacyjnym będzie pokaz sztucznych ogni, który rozpocząć się ma o godz. 9.15 pm i trwać do godz. 9.45 pm.

W Bensenville 4 lipca będzie można wziąć udział w Liberty Fest. W programie znalazł się m.in. pokaz fajerwerków o godz. 9.30 pm w Redmond Recreational Complex (545 John St, Bensenville IL, 60106). O godz. 12 pm odbędzie się parada, która wyruszy z South Center Street w Town Center.

W Bridgeview 3 lipca odbędzie się 3rd of July Stars and Stripes Forever Celebration. Tego samego dnia o godz. 9.15 pm obędzie się pokaz sztucznych ogni w Commissioners Park (8100 South Beloit Avenue, Bridgeview IL, 60455). W Brookfield w czwartek 4 lipca odbędzie się 4th of July Parade and Party in the Park. Wystarczy wybrać się do Kiwanis Park przy 8820 Brookfield Ave.

Buffalo Grove zaprasza na Fourth of July Fireworks and Concert w czwartek 4 lipca przy Willow Stream Park (651 Old Checker Road, Buffalo Grove IL, 60089.).

W samym Chicago będzie można wziąć udział w 4th of 53rd Parade and Free Festival, które odbędą się 4 lipca w Hyde Park. Parada rozpocznie się o godz. 11 am w Hyde Park i przemaszeruje z 55th do 53rd St. Po niej odbędzie się festiwal w Nichols Park (1355 East 53rd Street, Chicago IL).

W Jay Pritzker Pavilion w parku Granta w Chicago odbędzie się Park Music Festival Independence Day Salute. Chicago oferuje także pokazy Navy Pier Summer Fireworks, które podziwiać będzie można 29 czerwca o godz. 10 pm, 3 lipca o godz. 8 pm i w sobotę 6 lipca o 10 pm. Na 4 lipca wyjątkowo nie zaplanowano żadnych pokazów.

W Des Plaines obchody Dnia Niepodległości zaplanowano na 30 czerwca, gdy o godz. 9.15 pm przy w Oakton Community College odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Parada z okazji Dnia Niepodległości odbędzie się w czwartek 4 lipca i wyruszy ze skrzyżowania Center Street i Wicke Ave.