Chce zdobyć Pensylwanię dzięki zdrowiu

i

Autor: AP Chce zdobyć Pensylwanię dzięki zdrowiu

Chce zdobyć Pensylwanię dzięki zdrowiu

2022-09-26 20:16

Już tylko półtora miesiąca dzieli nas przed wyborami. Tymczasem w Pensylwanii emocje przed głosowaniem sięgają zenitu. Dr Mehmet Oz (62 l.) postanowił więc przekonać do siebie wyborców… swoim zdrowiem.

Republikanin ujawnił dokumentację medyczną zatwierdzoną przez dr Rebeccę Kurth, która dowodzi, że Oz może się pochwalić „doskonałym zdrowiem” i dobrymi wynikami badań krwi. Wydaje się, że polityk, a zarazem kardiochirurg, coraz częściej porusza temat swojej kondycji fizycznej podczas kampanii, zmuszając jednocześnie swojego przeciwnika, by ten również ujawnił swoje wyniki badań. Jak stwierdził popierany przez Donalda Trumpa (76 l.) Oz, „wyborcy powinni mieć pełną przejrzystość, jeśli chodzi o stan zdrowia kandydatów ubiegających się o urząd”.

Demokrata John Fetterman (53 l.) 13 maja, cztery dni przed swoją wygraną w prawyborach, doznał udaru. Trzy tygodnie później lekarz polityka potwierdził w liście, że jego pacjent cierpi na poważną chorobę serca, jednak zapewnił, że będzie mógł sprawować funkcję w Senacie, jeśli będzie się zdrowo odżywiał, przyjmował przypisane leki i ćwiczył. Polityk nie udostępnił jednak swojej dokumentacji medycznej.

„W czerwcu ujawniłem list od mojego lekarza, w którym wyraźnie stwierdził, że jestem zdolny do służby. Dr Oz zbudował całą swoją karierę, okłamując ludzi na temat zdrowia. Ufam moim prawdziwym lekarzom, a nie opinii szarlatana, który grał lekarza w telewizji” – stwierdził Fetterman, odwołując się do autorskiego programu republikanina „The Dr. Oz Show”.

Na ujawnienie dokumentacji nalegały m.in. „The Washington Post” i „Pittsburgh Post-Gazette” po tym, jak demokrata zgodził się na udział jedynie w jednej debacie przed wyborami, podczas gdy jego przeciwnik nalegał na więcej spotkań. Debata finalnie odbędzie się 25 października.

Nasi Partnerzy polecają