Chce kwaterować imigrantów na statkach

i

Autor: materiały prasowe Chce kwaterować imigrantów na statkach

Chce kwaterować imigrantów na statkach

2022-09-20 21:11

Nowy Jork zaczyna pękać w szwach. Miasto nie ma już gdzie lokować napływających azylantów, szuka więc innych opcji. Jedną z nich mają być… statki.

W weekend na Port Authority Terminal zjechała rekordowa liczba imigrantów przysyłanych do metropolii z Teksasu. W sobotę i niedzielę na Manhattanie miejscy urzędnicy i wolontariusze z całej metropolii powitali pasażerów 15 autokarów, z których każdy przewoził ponad 40 osób. Wszystkie przyjechały tu z Teksasu, którego republikański gubernator Greg Abbott (65 l.) demonstruje w ten sposób słabość polityki imigracyjnej demokratycznej administracji, fundując tym samym spory logistyczny kłopot władzom miast, w tym NYC, do których wysyła zatrzymywanych na granicy z Meksykiem azylantów.

W nowojorskich schroniskach, a nawet awaryjnie otwartych 23 dodatkowych placówkach, brak już miejsc. Burmistrz Eric Adams (62 l.) w rozmowie z WCBS w niedzielę przyznał, że trwa szukanie alternatyw. – Zbadaliśmy wszystko, począwszy od legalności użycia jakiegokolwiek rodzaju statku wycieczkowego do tymczasowego mieszkania – przyznał. – Patrzymy na wszystko, aby znaleźć jakieś rozwiązanie – dodał. Przypomniał, że pomysł nie jest nowy. Rozważał go wcześniej mający podobny problem były burmistrz Michael Bloomberg (82 l.).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany