Jeździcie bezpiecznie od Brooklynu po Queens

i

Autor: Mayoral photo office

Burmistrz zapewnia mieszkańców NYC: Jeździcie bezpiecznie od Brooklynu po Queens

2023-03-18 18:56

Burmistrz metropolii Eric Adams (63 l.), komisarz NYPD Keechant L. Sewell (51 l.) i szef MTA Janno Lieber pojawili się na stacji Barclays Center, by ogłosić wspólny sukces – przestępczość w miejskim systemie tranzytowym spadła w zeszłym miesiącu o 9 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Spadła także liczba popełnionych w NYC morderstw, strzelanin i kradzieży.

– „Od Brooklynu po Queens, nowojorczycy mogą jeździć metrem, wiedząc, że zawsze dbamy o Wasze bezpieczeństwo” – napisał na Twitterze Adams po czwartkowej wizycie w kolejce. Podczas konferencji komisarz Sewell stwierdziła, że spadek wskaźników przestępczości zawdzięcza się zwiększonej obecności funkcjonariuszy NYPD w metrze. – Musimy strategicznie rozmieszczać nasze zasoby, umieszczając funkcjonariuszy tam, gdzie są potrzebni, gdzie widzimy skoki, gdzie widzimy problemy. Chodzi o precyzyjne działanie policji – dodała.

Burmistrz obiecał także zwiększenie liczby pracowników dbających o czystość w pociągach. Wspomniał również o swoim kontrowersyjnym rozporządzeniu z grudnia ub. r. dotyczącym przymusowej hospitalizacji osób, które zdaniem funkcjonariuszy potrzebują leczenia lub mogą stanowić zagrożenie dla siebie lub innych. – Wzięliśmy pod opiekę cztery tysiące osób. Ponad tysiąc z nich skorzystało z niej na dłużej – mówił Adams, który przypomniał także najnowsze statystyki NYPD dotyczące przestępczości w mieście. W lutym ogólny wskaźnik przestępczości w NYC w porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku spadł o 5,6 proc. O 14,7 proc. spadła liczba strzelanin – z 75 do 64, a liczba morderstw aż o 27,8 proc. – z 36 do 26. W zeszłym miesiącu zgłoszono 109 przypadków gwałtu, podczas gdy w lutym 2022 – 140. Spadła także liczba rabunków o 10,5 proc.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany