Burmistrz ruszył liczyć bezdomnych

2020-01-29 20:55 sal

Tysiąc wolontariuszy wyruszyło do liczenia bezdomnych mieszkających na ulicach miasta. Jednym z liczących był ten obwiniany za kryzys z bezdomnością, burmistrz Bill de Blasio (59 l.). Akcja Homeless Outreach Population Estimate (HOPE) przeprowadzana jest od lat. Jej wynik pomaga w urealnieniu liczby bezdomnych w mieście i wskazuje władzom, gdzie mają działać oraz przydzielać federalne fundusze na walkę z bezdomnością.

W poniedziałek w nocy wolontariusze ruszyli do akcji w pięciu dzielnicach miasta. Przeczesywali ulice, parki i stacje metra. Jednym z wolontariuszy był burmistrz Bill de Blasio (59 l.), który krytykowany jest za kryzys z bezdomnością.Burmistrz uczestniczył w akcji razem z Benem Carsononem (68 l.), szefem
federalnego Housing and Urban Development. – Na własne oczy widzimy ludzi, którzy nie mają domu, gdzie mogą odpocząć, schronić się. To jest bardzo potrzebna akcja, bo urzeczywistnia smutną rzeczywistość. I musimy podjąć wszelkie działania, by każdy miał dach nad głową – powiedział burmistrz.
Ostateczny wynik liczenia zostanie podany wkrótce. Dzięki akcji przez ostatnie trzy lata udało się ulokować w schroniskach ponad 2500 osób.

Najnowsze