Burmistrz Nowego Jorku doniósł na prezydenta

2020-01-13 13:53 mod
Teksas nie chce uchodźców
Autor: AP Teksas nie chce uchodźców

Kolejny powód do napięć na linii prezydent USA – burmistrz Nowego Jorku. Bill de Blasio (59 l.) poinformował prokuraturę na Manhattanie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Trump Organization, czyli firmę amerykańskiego prezydenta. Chodzi o rozbieżności w przychodach i wydatkach, które świadczyć mogą o próbie oszukania miasta na podatkach.

Nowojorski burmistrz złożył wniosek do prokuratury w oparciu o materiały zebrane przez ProPublica i radio WNYC. Z raportu opublikowanego przez nie w październiku wynika, że według dokumentów władze Trump Organization przedstawiały nowojorskim urzędnikom podatkowym oraz bankom rozbieżne dane o wartości dwóch budynków na Manhattanie – przy 40 Wall St. i Trump International Hotel and Tower. – Jedna konkretna sprawa została przekazana prokuraturze, ponieważ jest możliwość popełnienia czynu przestępczego – powiedział na antenie WNYC burmistrz. Nie chciał zdradzić żadnych szczegółów.

– Śledztwo ProPublica i WNYC zrodziło pytania na temat tego, co raportowano do Tax Commission versus i bankowym pożyczkodawcom. Prokurator Manhattanu jest właściwym organem do zbadania tej sprawy i podjęcia właściwych kroków – dodało później jego biuro prasowe.
Przedstawiciele Trump Organization skomentowali sprawę krótko: „Zarzuty są bezpodstawne i wyraźnie umotywowane politycznie”.

Najnowsze