Burmistrz idzie na wojnę z bateriami

i

Autor: MPO

Burmistrz idzie na wojnę z bateriami. Chce zapobiegać pożarom

2023-03-22 15:53

Wedle danych FDNY od początku roku w metropolii doszło do 33 pożarów spowodowanych wybuchem baterii litowo-jonowych. W poniedziałek burmistrz Eric Adams (63 l.) podpisał pięć ustaw, których celem jest zapobieganie kolejnym takim tragediom.

– Dziś zapewniamy bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom e-rowerów i e-skuterów – mówił Adams podczas konferencji w ratuszu. – Są to wygodne opcje transportowe dla nowojorczyków, ale wadliwe i nielegalne urządzenia przedostają się do naszych domów i na nasze ulice, powodując pożary i narażając ludzi na niebezpieczeństwo – dodał.

Na podstawie nowych przepisów rozpoczęta zostanie kampania informacyjna edukująca mieszkańców miasta na temat zagrożeń powodowanych przez baterie litowo-jonowe, a także zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży lub wynajmu urządzeń elektrycznych, takich jak rowery czy skutery, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa. Za sprawą decyzji burmistrza zabronione zostanie również montowanie lub naprawianie baterii litowo-jonowych przy użyciu ogniw usuniętych ze zużytych baterii.

W tym roku w wyniku pożarów spowodowanych wybuchem tego typu baterii życie straciły trzy osoby, a 42 inne zostały ranne. Ostatnią z ofiar był mieszkaniec Bronksu, który zginął w miniony weekend.

Nasi Partnerzy polecają