Burmistrz Chicago zachęca Polonię do działania

2019-08-20 0:36 mjr
Burmistrz Chicago z Polonią
Autor: MŚrodoń

Zgodnie z zapowiedzią przedwyborczą burmistrz Chicago Lori Lighftoot (57 l.) spotkała się z przedstawicielami Polonii. Do spotkania doszło w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago.

By zobaczyć panią burmistrz i zamienić z nią kilka słów, do siedziby PNA w Chicago przybyło ok. 40 osób ze środowisk i organizacji polonijnych. Znaleźli się wśród nich m.in. prezes Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego James Rabczewski, prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois Mirosław Niedziński, Prezes Polonijnej Izby Gospodarczej Iwona Filipiak oraz Thomas Surma, prezes Metropolitan Crime Commission.

Prezes ZNP i KPA Franciszek Spula, który był gospodarzem, ugościł panią burmistrz śniadaniem, po którym odbyły się rozmowy. Nie zabrakło podczas nich komplementów. Lightfoot w swoim wystąpieniu podkreśliła ogromne znaczenie środowiska polonijnego dla rozwoju ekonomicznego Wietrznego Miasta, namawiała też Polaków, by bardziej angażowali się w życie polityczne. Obiecała, że wprowadzi ułatwienia w prowadzeniu małych biznesów w Chicago, których wielu właścicielami są właśnie Polacy albo Amerykanie polskiego pochodzenia.

Najnowsze