Brak szczepień nie przeszkodzi w podróżach

2021-11-23 18:03
Brak szczepień nie przeszkodzi w pdróżach
Autor: AP Brak szczepień nie przeszkodzi w pdróżach

Chaosu na lotniskach nie będzie, obiecuje Agencja Bezpieczeństwa Transportu. Od poniedziałku wszyscy jej agenci podlegają federalnemu nakazowi szczepień na Covid-19, stąd obawy, że ich szeregi mogą nagle się przerzedzić.

Już miniony weekend pokazał, że te Święta Dziękczynienia mogą zakończyć się pobiciem dwuletniego rekordu na lotniskach. Amerykanie wyruszyli do rodzin, a do tego dochodzą podróżni z ponad 30 krajów świata, którzy mogą już przylatywać do USA bez ograniczeń. Tymczasem od poniedziałku pracowników TSA obowiązuje federalny nakaz szczepień. Bez przynajmniej jednej dawki nie mogą wykonywać swojej pracy.

- Wskaźnik szczepień w TSA jest bardzo wysoki - zapewnił w rozmowie z CBS David Pekoske (66 l.), zarządzający agencją, który wierzy, że chaosu na lotniskach nie będzie. Agencja nie ujawniła, ilu jej pracowników przyjęło szczepionkę. Wiadomo jednak, że w październiku ich liczbę oceniano na 60 proc. stanu.

Według prognoz w czasie tegorocznego Święta Dziękczynienia liczba podróżujących Amerykanów przekroczy 53 mln i osiągnie poziom zbliżony do czasu przed pandemią.