Bracia z Amerykańska Częstochowy zapraszają do modlitwy

2020-03-24 22:00 se

Zgodnie z zaleceniami władz, również kościelnych, w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA zamknięta została większość budynków sanktuaryjnych. Bracia zapewniają, że wierni mogą liczyć na wspólną modlitwę i pomoc.

- Zawiesiliśmy działalność grup, odwołaliśmy rekolekcje wielkopostne i grupy które chciały nawiedzić nasze Sanktuarium w najbliższym czasie – informuje o. Marcin Ćwierz z Amerykańskiej Częstochowy. Zapewnia jednak, że wierni mogą liczyć na pomoc i modlitwę. - Każdego dnia w Kaplicy Matki Bożej można adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w godzinach 11 am – 5 pm, zachęcamy również do uczestnictwa w niej przez łącza internetowe - dodaje o. Ćwierz. Eucharystia sprawowana jest w każdą niedzielę w godz. 9.30 am w języku polskim i 11.00 am w języku angielskim poprzez transmisję internetową oraz radiową za pośrednictwem Radia Rampa. W dni powszednie tygodnia o godz. 5.20 pm, oglądać można mszę św. konwentualną z Nieszporami. Transmisje dostępne są na stronie Sanktuarium (www.czestochowa.us/pl/), kanale Amerykańskiej Częstochowy na YouTube, na jej profilach na Facebooku i Twitterze.
- Nie zapominamy również o modlitwie za tych, którzy jej potrzebują. W związku z tym na naszej stronie internetowej powstała specjalna zakładka, gdzie wierni mogą nadsyłać drogą elektroniczną napisane osobiste intencje, w których nasza wspólnota modli się w trakcie codziennej modlitwy brewiarzowej – informuje o. Ćwierz.

Najnowsze