Border Patrol rusza na Nowy Jork

2020-02-17 19:26 sal

Wojna z Sanctuary Cities! Do boju wyrusza specjalnie przeszkolony oddział Straży Granicznej. Administracja Donalda Trumpa (74 l.) wysyła agentów Border Patrol m.in. do Nowego Jorku, Newark, Chicago i Los Angeles. Mają oni pomóc ICE w wyłapywaniu imigrantów przebywających w Stanach Zjednoczonych nielegalnie,

Donald Trump (74 l.) zapowiedział, że nie będzie tolerować polityki miast sanktuariów, czyli chroniących nieudokumentowanych imigrantów i odmawiających współpracy z federalnymi agentami ICE. – Nasi specjalni agenci z Border Patrol Tactical Uni, będącego częścią U.S. Customs and Border Protection, będą wspierać akcję Immigration and Customs Enforcement ICE. Poza Nowym Jorkiem, Newark, Chicago i Los Angeles zostaną odesłani do San Francisco, Atlanty, Houston, Bostonu, Nowego Orleanu i Detroit – poinformował Lawrence Payne z U.S. Customs and Border Protection.The Tactical Unit powstał w 1984 r., by zaradzić kryzysowi w imigracyjnych więzieniach. Teraz mają to zrobić wspólnie z agentami ICE w miastach sanktuariach.
Walka z Sanctuary Cities nabrała rozmachu po gwałcie i morderstwie dokonanych przez nielegalnego imigranta w Nowym Jorku. Zrobił to po tym, jak został wypuszczony na wolność po wcześniejszym aresztowaniu, a nowojorskie władze odmówiły wydania go ICE. Skończyło się to śmiercią 92-latki z Queensu. Matthew T. Albence, pełniący obowiązki dyrektora U.S. Immigration and Customs Enforcement, oskarżył Nowy Jork o narażanie życia legalnych mieszkańców kosztem chronienia nielegalnych. Zapowiedział sankcje, co zaowocowało procesami złożonymi przeciwko Nowemu Jorkowi za stosowanie polityki chroniącej nielegalnych. – ICE wraz z agentami CBP jako parterami wzmocni działania, aby stawić czoła polityce Sanctuaries Cities. Od lat słyszymy, jak agentom ICE utrudnia się wykonywanie działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo i usunąć z kraju osoby, których nie powinno tu być – powiedział Matthew T. Albence.

Najnowsze