Bobak odsiedzi 4 lata

i

Autor: POLICJA

Bobak odsiedzi cztery lata

2023-01-29 21:46

Jest pierwszy wyrok w sprawie koszmarnego mordu z 2019 r. Jego ofiarą padła 19-letnia ciężarna, z której brzucha wycięto nienarodzone dziecko. Partner jednej z podejrzanych Piotr Bobak (44 l.) poszedł na ugodę z prokuratorem i przyznał się do zarzutu utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. Został skazany na cztery lata więzienia.

Ten makabryczny mord wstrząsnął całym Chicago. Clarisa Figueroa (46 l.), ówczesna partnerka Piotra Bobaka, oraz jej córka Desiree Figueroa (24 l.) w kwietniu 2019 r. zwabiły Marlen Ochoa-Lopez (†19 l.) do swego domu w Scottsdale w Chicago, następnie udusiły. Potem wycięły jej z brzucha nienarodzone dziecko. Zwłoki Ochoa-Lopez odnaleziono po kilku tygodniach w pojemniku na śmieci. Clarisa Figueroa oszukiwała Bobaka, że jest z nim w ciąży, i wmówiła mu, że to jego dziecko. Para razem uruchomiła internetowe zbiórki na rzecz dziecka. Chłopiec, Yovani Yadiel Lopez, niestety zmarł w szpitalu w czerwcu 2019 roku.

Bobak przyznał w poniedziałek w sądzie do udziale w tym dramacie. – Żałuję każdej minuty tego wszystkiego – wyznał Bobak w czasie przesłuchania. Przeprosił także rodzinę ofiary i powiedział, że ma nadzieję, że pewnego dnia się z nimi pogodzi. Stwierdził, że został wprowadzony w błąd przez swoją ówczesną partnerkę, która twierdziła, że jest w ciąży i chce założyć z nim rodzinę.

Bobak w ramach ugody zaakceptował karę czterech lat pozbawienia wolności za tylko jeden zarzut – utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. Początkowo był oskarżony również o tuszowanie zbrodni. Odsiedział trzy i pół roku w więzieniu i wyjdzie na wolność za cztery miesiące. Przez kolejne sześć miesięcy będzie objęty nadzorem kuratorskim. Sprawy Clarisy Figueroa i jej córki, oskarżonych m.in. o zabójstwo, nadal toczą się przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają