Kolejne starcie republikanów

2022-06-22 16:04
Wojna o fotel gubernatora
Autor: AP Wojna o fotel gubernatora

Kolejne starcie republikanów. Lee Zeldin (42 l.), Rob Astorino (55 l.), Harry Wilson (50 l.) i Andrew Giuliani (36 l.) ponownie spotkali się w telewizyjnym studiu. Każdy z nich miał jeden cel -wygrać wyścig o fotel gubernatora stanu Nowy Jork. Tym razem skupili się na demokratach, szczepieniach i Donaldzie Trumpie (76 l.).

– [Demokraci – red.] wykorzystują pandemię, aby móc wydawać pieniądze na rzeczy, na które w innym przypadku nie mogliby ich wydać, aby zmieniać prawa, których w innym przypadku nie mogliby zmienić – powiedział Lee Zeldin o gubernator Kathy Hochul (64 l.) i innych ustawodawcach na początku poniedziałkowej debaty prowadzonej przez Spectrum News.

Rywale podzielili jego zdanie, kategorycznie sprzeciwiając się wprowadzeniu obowiązku szczepień na COVID-19, który dotyczyłby najmłodszych. Giuliani, syn byłego burmistrza NYC Rudolpha Giulianiego (78 l.), nie stanął na tej samej scenie co jego przeciwnicy przez brak dokumentu potwierdzającego szczepienie.

Podczas dyskusji pojawił się także temat Donalda Trumpa w kontekście przesłuchań publicznych dotyczących ataku na Kapitol. – Wierzę, że prezydent Trump został ponownie wybrany. I myślę, że niestety byliśmy świadkami jednej z największych zbrodni w historii Ameryki – powiedział Giuliani. Wilson przekonywał z kolei, że to Joe Biden (80 l.) „z pewnością został prezydentem”.

Mimo że kandydaci zgadzali się w wielu kwestiach, nie zabrakło potyczek słownych, a na celowniku znalazł się królujący w sondażach Zeldin. Przeciwnicy krytykowali polityka m.in. za jego stosunek do byłego gubernatora Andrew Cuomo (65 l.).

– Nieważne, czy jest to prezydent Obama, czy prezydent Trump, prezydent Biden czy gubernator Cuomo – naszym obowiązkiem jest współpraca – odparł Zeldin.

We wtorek wieczorem kandydaci ponownie spotkali się podczas ostatniej już debaty przed prawyborami, które odbędą się 28 czerwca.