Bitwa o 10. okręg

i

Autor: AP

Bitwa o 10. okręg

2022-08-12 21:07

Przed nowojorczykami, 23 sierpnia, kolejne prawybory. Tym razem zadecydują, kto w listopadzie powalczy o miejsce w Izbie Reprezentantów i stanowym senacie. Przed sobotnim startem wczesnego głosowania w telewizyjnym studiu zmierzyło się sześciu demokratów z 10. okręgu kongresowego. Nie zabrakło pytań o walkę z przestępczością i reformę prawa o kaucji.

Wyrysowany na nowo 10. okręg wyborczy obejmuje Dolny Manhattan i część Brooklynu, w tym Sunset Park, Tribeca, Park Slope, Dumbo i Brooklyn Heights. W debacie zorganizowanej przez WNYC i Spectrum News/NY1 wzięli udział Daniel Goldman (46 l.), Jo Anne Simon (70 l.), Mondaire Jones (35 l.), Yuh-Line Niou (39 l.), Carlina Rivera (38 l.) i Elizabeth Holtzman (81 l.). Pochylili się m.in. nad tematem przestępczości i reformy prawa o kaucji, którym obecnie żyje cały Nowy Jork.

– Źródłem przestępczości jest ubóstwo – stwierdziła Niou, z którą zgodził się również Jones. Goldman powiedział, że „w mieście panuje przekonanie, iż nie jest bezpiecznie”, dodając, że jedną z przyczyn jest nowojorski system karny.

W dyskusji wybrzmiał również stosunek kandydatów do Donalda Trumpa (76 l.). Holtzman przekazała, że kandyduje z powodu widma jego reelekcji. – Przed Donaldem Trumpem nie mieliśmy 6 stycznia i próby zamachu stanu – stwierdził z kolei Goldman.

Nasi Partnerzy polecają