Biało-czerwony most połączy Polaków

i

Autor: Kuba Jurkowski/PKIN, Twitter Biało-czerwony most połączy Polaków

Biało-czerwony most połączy Polaków

2022-10-02 13:42

W tym roku biało-czerwona będzie nie tylko Piąta Aleja. Z inicjatywy Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego, która 2 października przejdzie przez Nowy Jork, polskie barwy narodowe połączą Polaków po obu stronach oceanu – rozświetlone nimi zostaną rozmaite obiekty w Stanach i w Polsce.

Marcin Luc (40 l.), który przewodzi jubileuszowej 85. Paradzie, chciał z jej okazji 2 października stworzyć pomost między Polakami żyjącymi w kraju i na emigracji w Stanach. Efekty jego starań będziemy podziwiać w niedzielę, gdy biało-czerwone barwy rozświetlą wiele miejsc w USA i w Polsce. W Stanach narodowymi kolorami podświetlone zostaną wodospad Niagara w Buffalo, NY, Con Edison Building i Kosciuszko Bridge, ale też oddział PSFCU na Greenpoincie w NYC, Beehive Bridge w New Britain, CT, Willis Tower w Chicago, IL.

W Polsce biało-czerwonymi barwami rozbłysną Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, ruiny zamku i molo w Szczytnie, budynki ratusza w Rzeszowie i w Myślenicach, siedziba zespołu Śląsk w Koszęcinie, w województwie śląskim, oraz siedziba Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, czyli zabytkowy „Sokół". Lista nie jest zamknięta, bo do niedzieli w akcję mogą włączyć się jeszcze inne miejsca i obiekty. – To będzie symbol jedności – mówi Marcin Luc.