Dopiero zwłoki wywołały reakcję miasta. Bezdomni wyprowadzą się z hoteli

2020-09-11 20:42 Ryszard Parka

Ratusz planuje usunąć bezdomnych z mocno kontrowersyjnego schroniska hotelowego w Upper West Side przed końcem miesiąca. Na tę decyzję wpłynęło odnalezienie zwłok jednego z bezdomnych w Lucerne Hotel.

Departament Usług dla Bezdomnych chce do końca następnego weekendu przenieść prawie 300 mieszkańców hotelu Lucerne przy West 79 St do innych obiektów.

- Zawsze mówiliśmy, że są to rozwiązania tymczasowe i że naszym głównym priorytetem jest zapewnienie osobom dotkniętym bezdomnością potrzebnych im usług - powiedziała Avery Cohen, rzeczniczka burmistrza Billa de Blasio (59 l.).

Burmistrz już w sierpniu zapowiadał, że jego administracja zaczyna szukać sposobów na zakończenie kontrowersyjnego programu schronisk, ale nie podał żadnych terminów. Rozwiązanie znalazło się po tym jak w hotelu Lucerne odkryto zwłoki 62-letniego mężczyzny.

Miasto zdecydowało się na większe wykorzystanie hoteli, aby zapewnić schronienie awaryjne dla bezdomnych w pierwszych dniach pandemii Covid-19. W zwykłych schroniskach zbiorowych nie dało się zachować dystansu społecznego. Przed pandemią w hotelach umieszczono około 3500 bezdomnych - liczba ta wzrosła czterokrotnie do ponad 13000, gdy koronawirus pustoszył NYC.

PARA

foto twitter

Władze NYC w czasie epidemii przeniosły do hoteli, m.in. na Manhattanie, ponad 13 tys. bezdomnych

Najnowsze