Azylanci wpadają na kradzieżach

i

Autor: materiały policji

Azylanci wpadają na kradzieżach

2023-01-25 20:06

Burmistrz metropolii walczy jak lew o pieniądze na pomoc azylantom, ale takie wyczyny nie przysporzą im dobrej prasy. Mundurowi z hrabstwa Nassau zatrzymali czterech mężczyzn przywiezionych autokarami z Teksasu, pod zarzutem kradzieży w centrum handlowym w Garden City, NY. Kolejnych czterech od listopada plądrowało prywatne rezydencje.

Wrallan Cabezas Meza (19 l.), Miguel Angel Rojas (21 l.), Rafael Rojas (27 l.) i Jose Garcia Escobar (30 l.) wpadli przez przypadek. Policjanci zatrzymali ich w Hampstead za nieużycie kierunkowskazu podczas jazdy. Szybko okazało się, że bmw ma fałszywe tablice rejestracyjne, a w środku piętrzą się góry kradzionego towaru wartego ponad 12 tys. dol. Okazało się, że przedmioty pochodzą ze zgłoszonej wcześniej kradzieży w Macy's Roosevelt Field.

Wenezuelczycy trafili do aresztu i przyznali śledczym, że wjechali do USA w ub.r., a potem zostali przywiezieni autokarem z Teksasu do NYC. Według policji mieszkali w hotelu Westin przy West 57th Street na Manhattanie. 9 stycznia mieli sobie urządzić złodziejski wypad na północ stanu.

Policja z Nassau poinformowała też o zatrzymaniu czterech innych mężczyzn, również azylantów, którzy od listopada plądrowali domy na terenie hrabstwa. Z rezydencji w Manhasset, Herricks, Mineola, Jericho i Plainview Kolumbijczycy wynieśli przedmioty warte ponad 50 tys. dol.

Nasi Partnerzy polecają