Atak odry na Williamsburgu

2018-10-19 8:00 sal
Bez szczepienia ODRA może zabić - wstrząsające dane WHO
Autor: Thinkstockphotos.com W Europie coraz więcej osób, które nie zaszczepiły się na odrę, umiera na tę banalną, wydawałoby się, chorobę dziecięcą.

Przedstawiciele nowojorskiego Wydziału Zdrowia potwierdzili sześć przypadków zachorowań na odrę (ang. measles). Wszystkie odnotowano we wrześniu w bardzo hermetycznej, ortodoksyjnej żydowskiej społeczności na Williamsburgu.

Odrę wykryto u dzieci w wieku od 11 miesięcy do czterech lat. Wszystkie maluchy należą do ortodoksyjnej społeczności żydowskiej. – Jak podali w oświadczeniu przedstawiciele Wydziału Zdrowia, pierwsze dziecko przywiozło odrę z Izraela, gdzie niedawno podróżowało, a gdzie panuje epidemia. Ponieważ choroba jest zakaźna i można się nią zarazić, przebywając blisko zainfekowanej osoby, służba zdrowia apeluje do nowojorczyków, zwłaszcza mieszkańców Williamsburga, o zaszczepienie się. – Ciągle słyszymy od wielu rodziców, że nie chcą szczepić dzieci, ale nie można z tego rezygnować – mówi Gary Schlesinger prezydent Parcare Community Health Network. Dodał, że pięcioro z sześciu chorych dzieci nie było zaszczepionych.

Najnowsze