Andrzej Duda w USA. Spotka się z Polonią i prezydentem Trumpem

2019-09-22 1:02 as

W sobotę do Nowego Jorku przybył prezydent RP, Andrzej Duda (47 l.). Wizyta związana jest ze Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Ale przed udziałem w debacie na Manhattanie, prezydent spotka się z Polonią w Connecticut. W planach są też rozmowy z prezydentem Donaldem Trumpem (73 l.), których nie udało się ostatnio odbyć w Warszawie.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w radiowej Jedynce zapowiedział w radiowej Jedynce, że spotkanie prezydentów RP i USA odbędzie się w poniedziałek w Nowym Jorku, czyli przed rozpoczęciem debaty w ONZ. Z zapowiedzi szefa Gabinetu Prezydenta RP wynika, że obaj prezydenci mają podpisać deklarację wojskową odnośnie lokalizacji i doprecyzowania obecności zwiększonego kontyngentu amerykańskich wojsk w Polsce. Jak dodał Krzysztof Szczerski, obaj prezydenci spotkają się prawdopodobnie ponownie we wtorek wieczorem na przyjęciu wydawanym tradycyjnie przez amerykańskiego przywódcę dla głów państw uczestniczących w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.
Ale zanim rozpoczną się poważne rozmowy i przemówienia, prezydent Duda wraz z małżonką spotkają się w tę niedzielę z Polonią w Connecticut. Para prezydencka weźmie udział we mszy świętej o godzinie 1 pm w Parafii Św. Krzyża przy 31 Biruta Street w New Britain oraz spotka się z Polonią o godz. 3 pm w parku Walnut Hill w centrum miasta przy 184 West Main Street w New Britain. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu w parku Walnut Hill proszone są o rejestrację na stronie: www.PrezydentDudaCT.com.
Wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych potrwa do 26 września.

Najnowsze