ICE

i

Autor: ice.gov ICE

Zaskakujące badanie - Amerykanie nie chcą likwidacji ICE

2018-08-29 0:18

Głośne protesty przeciwko działaniom ICE i wezwania do likwidacji federalnej agencji nie odzwierciedlają ogólnego nastawienia Amerykanów. Z badania opinii społecznej wynika, że większość mieszkańców USA uważa, że ICE powinno dalej wykonywać swoją pracę.

Od czasu przejęcia władzy przez Donalda Trumpa (72 l.), agenci Immigration and Customs Enforcement (ICE) jako wierni żołnierze swojego wodza wykonują jego polecenie. Jest tylko jedno - usunąć wszystkich nielegalnych. Bezduszne zatrzymania na granicy i rozdzielanie rodzin, kolejne łapanki w różnych miejscach – w kościołach, sądach, domach, na ulicach, w pracy – sprawiły, że aktywiści imigracyjni przy okazji protestów zaczęli wzywać do likwidacji ICE jako organizacji, która stała się niejako autorytarną policją rozdzielającą rodziny. Ale okazuje się, że w opinii Amerykanów działanie agencji jest konieczne i powinno być utrzymane.
Z opublikowanego właśnie przez Associated Press sondażu wynika, że zaledwie 24 proc. respondentów uważa, że działania ICE są niewłaściwe i agencja powinna być zlikwidowana. Tymczasem 40 procent osób biorących udział w badaniu uznało, że ICE wykonuje swoją pracę i agencja powinna dalej działać. 34 proc. nie miało zdania. Ci, którzy opowiadali się za utrzymaniem ICE argumentowali, że Ameryka potrzebuje ochrony oraz zrobienia porządku z imigracją i agenci to robią.

Nasi Partnerzy polecają