Amerykanie boją się biedy

2021-10-18 22:49
USA-flaga-covid-maseczka
Autor: pixabay.com

Wychodzimy z pandemii, ale nie można powiedzieć, że nastroje dopisują. Dowodem są najnowszy ogólnokrajowy sondaż, którego autorzy zapytali Amerykanów o sytuację i obawy, związane nie tylko z finansami. Okazuje się, że prawie 40 proc. badanych dotknęły poważne problemy finansowe.

Atak mutacji delta i ponowny wzrost liczby zakażeń zahamował powrót do normalności, o którym marzy każdy z nas. Dla wielu osób oznacza to przeciągające się obawy o swoją przyszłość, z którymi mierzą się od miesięcy. Pokazuje to badanie Harvard T.H. Chan School of Public Health we współpracy z NPR i Fundacją Roberta Wooda Johnsona. Ankieterzy między 2 sierpnia a 7 września pytali 3616 dorosłych Amerykanów o wpływ kolejnego uderzenia pandemii na ich życie. Wyniki nie napawają optymizmem.

Odpowiedzi ankietowanych pokazują, że największym problemem w czasie pandemii są finanse. 38 proc. badanych przyznało, że doświadczyło w ostatnich miesiącach poważnych problemów finansowych. 19 proc. osób straciło przez epidemię całe swoje oszczędności, a 27 proc. ma poważne problemy z regulowaniem opłat za mieszkanie.

Finanse to niejedyny kłopot. Na drugim miejscu wśród bolączek znalazły się obawy o przyszłość dzieci, głównie o ich zaległości w nauce spowodowane zdalnym nauczaniem.