500 mieszkań dla Greenpointu

2018-09-17 16:31 mod

Opuszczony, szpecący okolicę dawny Greenpoint Hospital ma zniknąć. Władze Nowego Jorku zaprezentowały projekt przekształcenia jego zabudowań w wygodne osiedle z tanimi mieszkaniami, m.in. dla seniorów. W planie jest również nowa siedziba dla tamtejszego schroniska dla bezdomnych.

Większość zabudowań działającego w latach 1915–1982 szpitala to dziś ruina. Główny budynek zajmuje schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Władze miasta i Department of Housing Preservation and Development już rok temu zapowiadały, że to się zmieni. Teraz ujawniły dopracowane szczegóły planu dla terenu przy 288 Jackson Street.

Budynek dzisiejszego schroniska zostanie przebudowany na budynek z 109 mieszkaniami dla seniorów. Istniejące schronisko zostanie przeniesione do jednego z wyremontowanych budynków na terenie kompleksu. Obok powstaną dwa nowe apratamentowce z 400 lokalami dla osób w niskimi i ekstremalnie niskimi dochodami. Jeden z nich, z 267 mieszkaniami, stanie na pustym dziś gruncie od strony Skillman Avenue. Urzędnicy planują, że znajdą się w nich świetlice i kawiarnie. 30 proc. lokali przeznaczonych ma być dla osób, które wychodzą z bezdomności.
Urzędnicy pokazali wizualizacje nowego projektu, nie zdradzili jedynie, kiedy można spodziewać się jego realizacji.

Najnowsze