5 nastolatków terroryzuje Manhattan

2019-08-10 15:10 sal
5 nastolatków terroryzuje Manhattan
Autor: NYPD 5 nastolatków terroryzuje Manhattan

Nowojorska policja poszukuje pięciu nastolatków w związku z serią napaści i kradzieży na Manhattanie. Apeluje też o ostrożność w okolicach Central Parku.

NYPD podaje, że pięcioosobowa grupa jest odpowiedzialna za co najmniej trzy brutalne napaści w Central Parku i na SoHo. W każdym przypadku napastnicy zachodzili swoje ofiary od tyłu, brutalnie je bili, a następnie – po tym, jak padły na ziemię – kradli ich telefony oraz gotówkę. Do dwóch napaści, i to w odstępie zaledwie kilku minut, doszło w środę w Central Parku. Najpierw rzucili się na 20-latka przechodzącego przez park przy West 66th Street. Pobili go i ukradli mu telefon. Parę minut później zaatakowali 68-latka, którego powalili na ziemię, by zabrać jego telefon i portfel z kilkuset dolarami. Zdaniem policji bandyci wcześniej zaatakowali w SoHo. Podeszli do 25-latka, zapytali o godzinę, następnie
dotkliwe pobili. Ukradli mu telefon i bezprzewodowe słuchawki. W piątek NYPD upubliczniło zdjęcie podejrzanych zarejestrowane kamerą monitoringu. Ktokolwiek ich rozpoznaje, proszony jest o kontakt z policją pod numerem Crime Stoppers: 1-800-577-TIPS (8477). Policja apeluje też do nowojorczyków o czujność i ostrożność z uwagi na rosnącą od początku roku przestępczość w Central Parku.

Najnowsze