NY 44 mln na pomoc dzieciom

i

Autor: Mat prasowe

$44 mln na pomoc dzieciom z Nowego Jorku

2022-08-15 22:10

Gubernator Kathy Hochul (64 l.) ogłosiła, że stan przeznaczy $44.4 mln z Funduszu Pomocy Pandemicznej utworzonego na mocy American Rescue Plan Act, by pomóc rodzinom w trudnej sytuacji finansowej przygotować się na nadchodzący rok szkolny. Pomoc uzyska ponad 218 300 dzieci.

- Ciężko pracujące nowojorskie rodziny wciąż odczuwają ekonomiczne żniwo pandemii - powiedziała Hochul zapowiadając uruchomienie programu. Jak poinformowała wkrótce otrzymają biuro gubernator, dotacje w wysokości $214 na każde dziecko w wieku od 3 do 17 lat i $150 na każde dziecko poniżej 3 r.ż. w gospodarstwie domowym. Będą one wypłacane jednorazowo.

- Podczas gdy nowojorczycy przygotowują się do wysłania swoich dzieci z powrotem do szkoły tej jesieni, te jednorazowe świadczenia pomogą zmagającym się z problemami rodzinom w całym stanie zapłacić za materiały edukacyjne i inne wydatki, które w przeciwnym razie mogą stanowić obciążenie dla ich budżetu domowego – kontynuowała gubernator.

Dotacje wypłacane będą przez Biuro Pomocy Tymczasowej i Niepełnosprawności (Office of Temporary and Disability Assistance - OTDA) od 12 sierpnia dla osób korzystających z pomocy socjalnej. W sumie agencja rozdysponuje około $39.3 mln, co zagwarantuje świadczenia dla około 184 tys. dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Dodatkowe $5.1 mln, przeznaczone dla ponad 34300 dzieci poniżej 3 r.ż. mają pokryć koszty żywienia niemowląt.

Nasi Partnerzy polecają