364 imigrantów do deportacji

2018-09-08 10:00
ICE imigracja
Autor: -

30 dni nalotów, blisko 400 imigrantów – w tym jeden Polak – w rękach ICE. To efekt potężnej akcji „żołnierzy” Donalda Trumpa w sześciu stanach środkowego zachodu, jednej z największych operacji w ostatnim czasie.

Akcja agentów ICE i Enforcement and Removal Operations (ERO) trwała 30 dni i odbywała się na terenie stanów: Indiana, Illinois, Kansas, Kentucky, Missouri i Wisconsin. Najwięcej imigrantów, bo aż 134, wpadło w stanie Illinois. Spośród 364 zatrzymanych, 187 osób miało być wcześniej karane za poważne przestępstwa, jak przemoc domowa, napaści seksualne, jazda po pijanemu czy włamania z bronią w ręku. 18 zatrzymanych to kobiety.
W ręce ICE trafił m.in. Gwatemalczyk aresztowany za pornografię dziecięcą i obywatel Meksyku oskarżony o morderstwo. Zatrzymani pochodzą z 25 krajów, m.in. z Ukrainy, Niemiec, Ekwadoru czy Dominikany. Do aresztu trafił również Polak z Chicago, skazany wcześniej za jazdę po pijanemu. Wśród zatrzymanych znaleźli się i tacy, których jedynym wykroczeniem był pobyt na terenie USA na przeterminowanej wizie. Wszystkich aresztowanych imigrantów czeka deportacja.